10 dní do plaviek

Autor: mdiet .sk | 20.5.2015 o 10:04 | (upravené 21.5.2015 o 6:09) Karma článku: 3,79 | Prečítané:  816x

Pomaly, ale isto prichádza leto. Teploty vonku stúpajú a začnú sa približovať k tridsiatke. To už je čas letných šiat, šortiek a samozrejme plaviek. Kontúry letnej dovolenky, na ktorú sa všetci tešíme, budú stále jasnejšie. 

Vyskúšali ste si už letné šaty, ktoré vám vlani v lete tak krásne sedeli? A čo plavky? Ak vás pohľad do zrkadla trochu zarazil a uvedomili ste si, že by sa vám hodilo zhodiť 2-3 kg, aby ste sa cítili optimálne, prinášame vám k tomu jednoduché a rýchle riešenie.  Pripravili sme pre vás program 10 dní do plaviek. Tento program pozostáva z úpravy jedálnička s využitím produktov bielkovinovej ketogénnej diéty, Pohybovej aktivity nižšej až strednej intenzity v trvaní 30 až 60 min., ktorá sa bude opakovať každý druhý deň. No a v závere doplníme program o pitie zelených zeleninových smoothies z listovej zeleniny dochutených šťavou z citróna grepu a jablka. Pri pití zeleninových smoothies vám doporučujeme zostať čo najdlhšie.

Zloženie 10-dňového programu  

Program je rozdelený do 3 po sebe idúcich fáz. Prvá fáza bude trvať 4 dni. Počas týchto 4 dní nahradíme normálnu tradičnú stravu 4 instantnými proteínovými jedlami, ktorými výrazne obmedzíme príjem sacharidov, ktoré sa bežne nachádzajú vo veľkom množstve našej tradičnej strave. Dôjde aj k výraznému obmedzeniu množstva prijatých tukov a celkovej energie. Dôsledkom takto nastavenej diéty sa naše telo prepne asi po 48 h do stavu ketózy a bude nútené ako jediný zdroj energie využívať zásobný tuk.

Po 4 dňoch prvej fázy prejdeme do fázy číslo dva. V tejto fáze nahradíme jedno instantné proteínové jedlo slanej príchute, jedným normálnym bielkovinový jedlom, najlepšie chudým mäsom a šalátom z povolených druhov zeleniny. Takto budeme pokračovať nasledujúce 3 dni.

Po 3 dňoch druhej fázy nás čakajú 3 dni vo fáze 3. V tejto fáze nahradíme dve slané instantné jedlá dvomi normálnymi bielkovinovými jedlami. Normálnym bielkovinovým jedlom vo fáze 3 sa rozumie chudé mäso z hovädziny, hydiny, ryba, vajíčko bez žĺtka, tofu syr, syr cottage, výberová šunka. Každé takéto jedlo doplníme šalátom z povolených druhov zeleniny. Zostanú nám ešte dve instantné proteínové jedlá z programu bielkovinovej ketogénnej diéty a to vo forme sladkých kokteilov a sladkej tyčinky. Po tejto fáze zotrváme takisto 3 dni. Ak vám takýto program bude vyhovovať a potrebujete ešte nejaké to kilečko zhodiť, zotrvajte v ňom dovtedy, pokiaľ sa nedostanete na vašu cieľovú váhu. Takýto program je veľmi vhodný aj na dlhodobé udržanie váhy u ľudí, ktorí majú problém s kolísajúcou váhou.

V tejto fáze, ako aj po nej doporučujem začať s pitím zelených smoothies, ktoré vyrobíme z rôznych druhov listového šalátu a môžeme ich dochutiť šťavou z citróna, grapefruitu a rozmixovaného jabĺčka.
Takto pripravenú šťavu doporučujem piť pravidelne. Vo fáze 3 doporučujeme nahradiť grapefruit a jablko jedným sáčkom proteínového nápoja na dochutenie. Takto pripravené raňajky vás naštartujú do nového dňa, prinesú vám vitamíny a bielkoviny, ktoré Váš organizmus potrebuje.

Receptov na prípravu zelených smoothies nájdete na internete nepreberné množstvo. Pokiaľ chcete vedieť viac a hlavne prečo majú takéto smoothies dôležité miesto vo výžive, prečítajte si knihu autorky Viktórie Boutenko – Zelená pre život o význame zelených smoothies pre zdravie človeka.

 

Autor:

MUDr. Richard Kozár MPH., 

Centrum Bratislava

tel. č.: +421 944 022 442
Poliklinika Átrium, 1.poschodie (mapa)
Rezedová 5, Bratislava, 82101

mail: info@mdiet.sk
web: www.mdiet.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štát chce rozbehnúť elektromobilitu. Dá vám 5000 eur na auto

Úspešnosť dotácie je dnes otázna. V Nemecku sa skončila fiaskom.

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.

TV

Fico zabáva ľud vtipmi ako Mečiar

Premiér na mítingoch s voličmi rád rozpráva jednoduché vtipy.


Už ste čítali?